»Če ne poskusiš, nikoli ne veš.«
»Veliko imam avtogenih treningov, dihalnih vaj, ki zelo pomagajo, da se mentalno pripravim na izziv. Meni pri tem pomaga tehnika koherentnega dihanja. Pomembna pa je tudi projekcija, kako boš igral.«
»Nisem si predstavljal, da me bo pot tako zapeljala. Najprej v Amsterdam, kar so bile moje velike sanje.«
»Tudi to je namreč zelo pomembno, saj se moraš občasno distancirati od dela. Predajanje glasbe je namreč tudi pripovedovanje svoje zgodbe oziroma izpovedovanje svoje osebnosti in svojih spominov.«
»K-pop je prisoten na vsakem koraku in na eni od delavnic so nam predstavili možnost oziroma željo, da bi v prihodnosti ustanoviti tudi orkester K-pop, s katerim bi lahko potovali po svetu, z njim spremljali različne skupine in na tak način prepletali K-pop in klasično glasbo. Tako bo mogoče tudi oboa kmalu v tem žanru dobila svoje mesto.«
»Zagotovo gre za enega najpopularnejših žanrov na svetu; rekel bi, da je na tem položaju že skoraj 20 let. Statistični podatki so ga okronali za takega pred petimi leti. Vendar sem mnenja, da to traja dlje, saj so ga oboževalci konzumirali in odkrivali brezplačno, takrat še ni bil plačljiv.«
»Univerzalni temeljni dohodek v zdajšnji višini 1100 evrov ne zadošča za pokritje vseh življenjskih stroškov in zato so samozaposleni prisiljeni razliko pokrivati iz lastnih prihrankov.«
»Rad bi naredil akustično različico, tako da bi vključil saksofon, kontrabas, klavir, bobne, a ne kitar in distorzij, tako da bi nastal metal, ampak s klasičnimi inštrumenti.«
»Ne moreš peti samo žalostnih in ne moreš peti samo veselih«
»Duhovni kapital, ki ga je ustvarila Glasbena matica v času pred vojno, je bil izjemen. Društvo je povezalo najboljše slovenske glasbene ustvarjalce in poustvarjalce ter jim ponudilo prostor za umetniško izražanje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju